Kako se zovem?

Stranica 5 / 28. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Kako se zovem?

Postaj by svena on pet pro 19, 2008 9:40 pm

Robi, cijelo popodne pokušavam pronaći ime tvom kaktusu i nešto mi baš i ne polazi za rukom. Odvojila sam 4 kao uži izbor, ali opet ne znam koji bi mogao biti. Evo ti nazivi pa ti pogledaj:

Parodia ritteri
Buiningia aurea
Acanthocalycium violaceum ili A. spini florum
Helianthocereus poco

Za ovaj cereus sumnjam, ali nikad nije kasno da se malo protegne i izdulji.
Rolling Eyes

svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309

[Vrh] Go down

Postaj by mekinje on sub pro 20, 2008 2:18 pm

@Robi-što se tiče onog tvog okruglog, stvarno si nam zadao posla. study

Meni se učinilo da sam takve kaktuse viđala u Pevecu gdje si ga i kupio, ali nešto izduženije. Karakteristične su ove smećkasto-crvene bodlje na vrhu. To mi je sve nekako bacalo na neki cereus pa sam uvjerena da je tražila i tražila među oreo, hagge, echino, itd.-sve sam prefikse prelistala. Liči mi na neke, čak i Helianthocereus poco koji je spomenula svena, a onda mi opet i ne liči na nijednog, sve je pitanje u kojoj razvojnoj fazi su slike sa neta i iz knjiga.
I tako listajući i dalje palo mi je na pamet da bi se možda moglo raditi i o mladoj Carnegia gigantea mada ona nekako ima bjelje bodlje po tijelu i crnije na vrhu, ne ovako crvenkaste. Ja sam sad totalno u slijepoj ulici pa ti dalje vidi..... drunken

mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528

[Vrh] Go down

Postaj by Lana on sub pro 27, 2008 6:40 pm

Kako se zovemo?
1. 2. 3.
Za ovog drugog sam mislila da je možda Rebutia muscula ili tako nesto...sto vi kažete?

Lana
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 66

[Vrh] Go down

Postaj by Mihajlooo on sub pro 27, 2008 9:11 pm

Nije Rebuti minuscula. Zaista neznam sta je ista od ovoga.

Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288

[Vrh] Go down

Postaj by svena on ned pro 28, 2008 12:55 am

Prvi i drugi imam i ja, a možda i treći pa ću ti napisati kako sam ja svoje identificirala iako nisam sigurna u točnost imena. Bilo bi dobro da se i ostali jave.
1. Stetsonia coryne
2. Notocactus rudibueneckeri
3. neka od Mammillaria

svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309

[Vrh] Go down

Postaj by fantaz on ned pro 28, 2008 1:34 am

Meni se isto čini da je drugi kaktus rebutia. Rolling Eyes

fantaz
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 12

[Vrh] Go down

Postaj by Lana on ned pro 28, 2008 1:01 pm

Joj kako me to živcira kad ne mogu nesto odrediti....Ovo zadnje možda i je mammilaria, tako sam si nesto i razmisljala...ali prva dva me skroz zbunjuju. Bas sam sad trazila neku dobru literaturu po netu i naisla sam na onu fenomenalnu knjigu The Cactus Family od Edward F. Anderson. Da li ju tko ima od vas? Uzasno je skupa

Lana
Kaktusar
Kaktusar

[Vrh] Go down

Postaj by mekinje on ned pro 28, 2008 5:30 pm

@Lana-Ovako na prvi pogled ti mogu reći da je prvi definitivno stetsonia corynae-jako lijepo izgledaju, predlažem ti da ih kod presađivanja razdvojiš, ljepši su i jači kada su sami. Drugi i treći bi mogli biti neka Rebutia i Mammillaria, ali i neke druge vrste pa ću pokušati malo provršljati po svojoj literaturi. Ipak, mislim da će cvijet najbolje pokazati o čemu se točno radi.

Ovu knjigu imam ja, ali u pdf formatu.Pokušat ću doznati kako da je postavim na forum (jel tu nisam baš neki stručnjak) pa da je možete svi koji žele skinuti.

mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

[Vrh] Go down

Postaj by Lana on ned pro 28, 2008 8:09 pm

mekinje je napisao/la:
Ovu knjigu imam ja, ali u pdf formatu.Pokušat ću doznati kako da je postavim na forum (jel tu nisam baš neki stručnjak) pa da je možete svi koji žele skinuti.
Joj daj se raspitaj pa ako ti nije problem da ju stavis. Ne znam kako bi ju nabavila a za kes mi je stvarno preskupa

Lana
Kaktusar
Kaktusar

[Vrh] Go down

Postaj by Azra on pon pro 29, 2008 12:49 am

Za keš imaš u algoritmu knjigu za 80,00 kn na engleskom jeziku. Zove se Cacti, tvrdo ukoričena. Odlična je. Ja je imam doma ( između ostalih ) i vrijedi svake kune. Što se tiče Cactus family, knjiga je odlična, a da ne gnjavimo mekinje evo ti link pa uživaj :
CACTUS FAMILY-1.dio i CACTUS FAMILY-2.dio

Ja je pripremam printati, nekako mi dođe jeftinije i to sa uvezivanjem, nego da je kupujem iako, na amazonu se može naći već za 300-400 kn, ma tko zna koliku bi opalili poštarinu. Još što je najbolje na sve predmete iznad 200 kn obračunava se i carina ( knjige oslobođene PDV-a ), tako da sam odavno odustala. Rolling Eyes

Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507

http://www.kaktusi-sukulenti.forum3.info

[Vrh] Go down

Postaj by mekinje on pon pro 29, 2008 2:07 am

Ma ništa bez našeg mesije...bravo Azra cheers cheers cheers
Baš sam htjela napisati kako je knjiga užasno velika i da mi treba još vremena da smislim kako ju postaviti u dva dijela kad vidim da je Azra spasila stvar ( i mene, he, he)!

mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

[Vrh] Go down

Postaj by Mihajlooo on pon pro 29, 2008 12:08 pm

Azra je napisao/la:Za keš imaš u algoritmu knjigu za 80,00 kn na engleskom jeziku. Zove se Cacti, tvrdo ukoričena. Odlična je. Ja je imam doma ( između ostalih ) i vrijedi svake kune. Što se tiče Cactus family, knjiga je odlična, a da ne gnjavimo mekinje evo ti link pa uživaj :
CACTUS FAMILY-1.dio i CACTUS FAMILY-2.dio

Ja je pripremam printati, nekako mi dođe jeftinije i to sa uvezivanjem, nego da je kupujem iako, na amazonu se može naći već za 300-400 kn, ma tko zna koliku bi opalili poštarinu. Još što je najbolje na sve predmete iznad 200 kn obračunava se i carina ( knjige oslobođene PDV-a ), tako da sam odavno odustala. Rolling Eyes

Ova knjiga je zaista sjajna! Sada nemam vremena da je hvalim jer zurim u skolu(idem po knjizicu Very Happy )
Pisacu kada se vratim...

Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

[Vrh] Go down

Postaj by Lana on pon pro 29, 2008 1:54 pm

Jao curke HVALAAAAAAAAAAAA!!!!!! rendeer
Ja sam si sad neki dan naručila neku malu knjižicu KAKTUSI I SUKULENTI -vrste i tehnike uzgoja...nije skupa pa nek je voda nosi ali definitivno cu pogledati onda i za tu "Cacti"

Lana
Kaktusar
Kaktusar

[Vrh] Go down

Postaj by mekinje on pon pro 29, 2008 2:18 pm

@Lana vjerojatno misliš na onu knjižicu od Andree Cattabrige, imam je i ja. Nije skupa ni loša, ali zaista pruža osnove osnova i opisuje par najčešćih vrsta bez nekih većih detalja i možeš i bez nje. Ipak, kada su kaktusi u pitanju ja ćopim svaku knjigu koju imam priliku naći. study

mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

[Vrh] Go down

Postaj by Robi on pon pro 29, 2008 3:49 pm

Jasinoc skinuo ovu "Cactus Family", i stvarno je prva liga. Ima preko 700 stranica i ima svasta u njoj. Bas je lijepo poslozena, ali nije to isto imati knjigu u ruci ili listati je preko kompa. Nekako mi se vise svidja ovo prvo, ali kad je vec tako skupa zadovoljan sam i prezadovoljan s ovime. Hvala Azra. I love you I love you bounce bounce Very Happy Very Happy Shocked Shocked study study

Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938

[Vrh] Go down

Postaj by Mihajlooo on pon pro 29, 2008 9:19 pm

Robi je napisao/la: Ima preko 700 stranica

777stranica Smile Very Happy

Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

[Vrh] Go down

Postaj by Lana007 on uto pro 30, 2008 12:29 pm

[img][/img][img][/img][img][/img]
Evo, predstavljam Vam tri nova člana moje bodljikave kolekcije. Kao i uvijek, imam problema sa identifikacijom (znam ime samo onome na trećoj slici tj, Pachypodium lamerei ali o njezi za njega nemem pojma).
S toga molim ako mi netko može pomoči pri identifikaciji i sa kojim savjetom o njihovoj njezi. Hvala unaprijed.
Fotke su sa mobitela pa se nadam da će biti kolko-tolko jasne santa cheers bounce

Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 149

[Vrh] Go down

Postaj by Robi on uto pro 30, 2008 4:25 pm

Na prvoj slici ti je Oreocereus Celzijanus. Za ovog u sredini nisam siguran ali mislim da se radi o nekom Aeoniju, a na kraju je kako si sama rekla Pachypodium Lamerei ili Madagaskarska palma. Sto se tice njege ista je kao i kod kaktusa samo sto prezimljava na nesto visoj temperaturi (oko 15 stupnjeva). Ljeti je stavi van i obavezno okreci da ne bi isla za suncem i postala kriva tesko da ces je ispraviti, a onda nece doci do izrazaja njena ljepota. Ako listovi otpadnu nije zabrinjavajuce. Ona s time samo trazi vise ili manje vode, a listovi ponovo izbiju na vrhu. Stari i onako posteopeno otpadaju. Raste dosta brzo i kroz nekoliko godina moze narasti i preko 1 metar visoka.

Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

[Vrh] Go down

Postaj by mekinje on uto pro 30, 2008 5:45 pm

@Lana007 -pripazi na zalijevanje Oreocerusa Celzianusa, jako je osjetljiv na višak vlage u supstratu (kao i svi kaktusi doduše, ali on posebno). Zato dobro dreniraj supstrat kamenčićima i neka ti sav višak vode obavezno oteče te ga drži na suncu-sve to naravno kada prođe zimovanje.
Ja sam tako svog jednog prošle godine izgubila jer je bio u sjeni pa se supstrat nije dobro zasušivao i jednostavno je strunuo počevši od korijena.

mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

[Vrh] Go down

Postaj by Lana007 on sri pro 31, 2008 10:04 pm

Robi & Mekinje, hvala na savjetima cheers

Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

[Vrh] Go down

Postaj by Lana007 on pet sij 02, 2009 1:27 pm

Hallo ljudi. Provjerila sam vrste kaktusa koje mi je pomogao identificirati Robi.
Dvije su točne tj. Oreocereus celsianus i Pachypodium ali se treća vrsta ne slaže. Sve sam progooglela al ta vrsta nije Aeonium. Šaljem opet fotku pa ako mi netko može pomoć, od srca hvala.[img][/img]

Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

[Vrh] Go down

Postaj by mekinje on sub sij 03, 2009 7:55 pm

@Lana007-slika ti je dosta loša, a još se i biljka "miješa" sa biljkama u pozadini. Na prvi pogled i ja bih rekla da se radi o nekom Aeoniumu. Malo me podsjetila i na Sedum palmeri koji ja imam, a koji mi je Azra identificirala. Ipak, nekako mi ima previsoku stabljiku i preduge listove za njega, S. palmeri je niži, izgleda više kao puzavica i listovi su mu nalik na rozetu. Cvjeta žuto.
Neke Kalanchoe imaju oblik kao ova tvoja biljka sa slike, ali na žalost ne mogu ovu tvoju identificirati 100%. Ovo su sve nagađanja pa ti još malo provjeri, možda te navedu na pravi put.

mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

[Vrh] Go down

Postaj by autoar on pet sij 16, 2009 9:13 pm

ovo sam danas kupio u Pevecu pa ako može ID...

znam da je Mammilaria ali koja...

autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702

[Vrh] Go down

Postaj by Robi on pet sij 16, 2009 10:48 pm

Sa Mammillariama je jako tesko. Najlakse je kada procvjetaju, a sreca je u tome sto procvjetaju jos dok su mlade.

Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

[Vrh] Go down

Postaj by agava on ned sij 18, 2009 4:46 pm

Jučer sam u Konzumu kupila još jedan kaktus, na vazi je pisalo "kaktus" a mene zanima kako se zove. Znalci pomagajte!!!

agava
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 395

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 9:29 pm

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 5 / 28. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics