macanova kolekcija

Stranica 7 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: macanova kolekcija

Postaj by mali kaktus on uto tra 29, 2014 10:13 pm

Pravi staklenik,san svakog od nas!

mali kaktus
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 498

[Vrh] Go down

Postaj by sibofly on sri tra 30, 2014 9:59 am

Ohhho! Ja sam oduševljen,svaka čast,najradije bih došao osobno pogledati tu fantastičnu kolekciju ako je moguće jer sam i ja iz Pule.
Najviše me zanimaju astrophytumi pa vidim neke male greške u podvrsti;poslije asteriasa mislim da je astrophytum ornatum,a onaj dole astrophytum ornatum je ornatum ali ornatum
Mirbelli. Cephalocereus senilis (Starčeva glava) mislim da nije na tvojoj slici,on je samostalan i uspravan,ne može se nabaviti normalno u prodaji.
Siniša iz Pule

sibofly
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 24

[Vrh] Go down

Postaj by lmacan1 on sri tra 30, 2014 10:48 am

Siniša, uvijek si dobrodošao ,moj broj ti je na P.P. Što se tiče imena vjerojatno si u pravu, to je bilo prije par godina kad sam bio totalni početnik pa je bilo i grešaka.Mada se ni sada ne opterećujem imenima iako ih volim znati.

Sad da nastavim još malo o "polikarboniku".
Naravno da sam jedva dočekao da se uselim i izvana i unutra.
Najbolja je stvar što sam popunio tek cc. 1/4 ukupnog kapaciteta
 Smile 
Pa sad to izgleda otprilike ovako:

lmacan1
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 134

[Vrh] Go down

Postaj by sibofly on sri tra 30, 2014 10:57 am

Sad tek vidim slike staklenika! Prekrasan je! Svaka čast na uloženom trudu! Svaki pedalj se isplati!
Bio sam na Stoji kod našeg pulskog uzgajivača,ima malo više kaktusa,ali tvoj staklenik je savršen.

sibofly
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 24

[Vrh] Go down

Postaj by Andrijana on sri tra 30, 2014 11:58 am

Sve pohvale! Imaš svo divljenje s moje strane. A najslađe će ti biti popunit ga do kraja.
Koji gušt će ti biti sve sljedeće godine gledati kako ovako zaštićeni i krasno smješteni rastu...

Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Postaj by crassula on sri tra 30, 2014 2:37 pm

Macane , da te ne bi svi hvalili evo i malo  kritike.  Baš sve što si uradio je inače  majstorski izvedeno da ljepše ne može biti. Svaka ti čast majstor si.

No čini mi se da ćeš imati probleme sa previsokim temperaturama u stakleniku. Na istoj strani staklenika imaš vrata i prozore. Zar ne bi bilo bolje da si prozore  montirao na suprotnu stranu od vrata tako da dobiješ  bolju cirkulaciju zraka kroz staklenik (propuh). A i sama površina prozora je upitna. Što kažeš npr. na dva krovna elementa kao prozore ?

Maloprije sam bio u stakleniku-kaktusarniku kod svoje susjede. Ona ima prozore po cijelim dužinama staklenika sa obije strane staklenika. Otvaraju se kao obrnuti "oberliht",kao slovo "A". Ako kiši kaktusi su na suhom i kod otvorenih prozora.  Svi prozori su bili otvoreni plus velika vrata, vani je bilo 20 C a unutra je bilo sigurno 30C. Poluoblačno vrijeme, sunca mjestimično na intervale.

crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234

[Vrh] Go down

Postaj by lmacan1 on sri tra 30, 2014 3:38 pm

Andrijana slažem se s tobom daće to biti jedna velika uživancija.

crassula kritike prihvaćam  Wink ali ovaj put "vrhunski majstor"  Smile  Smile  Smile nije puno pogriješio. Šalu na stranu mislio sam i na ventilaciju ,sa materijalom i znanjem kojim raspolažem napravim najbolje što mogu.
Na bočnim stranama što se u prijašnjim slikama ne vidi i na jednoj i na drugoj strani su vrata i prozori.

A temperatura 30 do 40 C možda meni nije baš ugodna ali njima sasvim dobro odgovara,  u to sam se uvjerio otkad sam ih preselio u novi dom.
Ovo je dokaz:
malo vatrenih:

nešto romantično:

i jedna zajednička slikana u nedjelju:

lmacan1
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

[Vrh] Go down

Postaj by crassula on sri tra 30, 2014 4:33 pm

Dobro je i na propuh si mislio.  Idea 
Često sam kod susjede u njezinom stakleniku preko proljeća i jeseni. Vidim da za vrijeme sunčanog vremena u stakleniku postane začas pakleno ako nisu otvoreni svi prozori. Preko ljeta niti otvoreni prozori ne pomažu, za kaktuse je to vjerojatno u redu ali se teško diše u stakleniku preko ljeta . . .

crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234

[Vrh] Go down

Postaj by Usisavac on sri tra 30, 2014 5:03 pm

Možeš reć malo više informacija o građenju, jer sam siguran da bi nas većina jednog dana htjela sličan "staklenik"? Izgrađen je uglavnom od polikarbonatnih ploča? Može malo više informacija o materijalima i cijeni? Wink

Usisavac
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 65

https://www.facebook.com/pages/Usisačs-plants/602637533138323?re

[Vrh] Go down

Postaj by svena on sri tra 30, 2014 5:17 pm

Ja sam oduševljena sa svime. Meni je i prvi staklenik bio favorit, imao je nekako dušu, a ovaj je besprijekoran.
A što se tiče vručine.....e tu imam nešto u rukavu iz iskustva.
Moje, nešto više od pola terase je natkriveno tim polikarbonatnim pločama debljine 1 cm. I uglavnom, ispod njih je mrvicu hladnije nego kad stojim na djelu terase koji nije natkriven. Razlog su komore koje ta ploča ima i koje služe kao izolator. Stoga mislim da će u Imacanovom "polikarbonatnom plasteniku" biti ipak nešto ugodnije nego u stakleniku Crassuline susjede.
No, bez obzira na to, prozori i vrata su tu neizostavni element u svrhu prozračivanja itd.  Very Happy 
Imacane, sve je predobro i ako ću ikad biti čak i u blizini Pule, očekuj da ću ti pokucati na vrata da vidim tu ljepotu. A o ovome slobodnom mjestu u plasteniku jedino mogu reći da sam zavidna jer možete i dalje sakupljati sve kaj si zaželite.

svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309

[Vrh] Go down

Postaj by AnTTun on sub svi 03, 2014 8:37 pm

Usisavač, najjeftinije polikarb ploče su u Uradi Sam. U pravilu za objekt koristiš 10 mm ploče, no i tad trebaš dobru konstrukciju jer su elastične pa se pod udarima vjetra ponašaju kao jedro. Inače su vrlo zahvalne za rad, lako se oblikuju i po potrebi savijaju.

Imacan1, odličan staklenik, ni ja ga se ne bih postidio Smile Razmisli o stropnom ventilatoru bez obzira na propuh. I ne razmišljaj o jeftinim kineskim Smile Na zatvorenoj terasi gdje držim biljke nema previše prirodnog strujanja zraka pa sam morao dodati i jedan stupni ventilator za kritične slučajeve...

AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764

[Vrh] Go down

Postaj by lmacan1 on sub svi 03, 2014 11:43 pm

AnTTune, hvala na savjetu vidjeti ću kako će se ponašati temperatura ali već sam pripremio zamjenski bočni prozor sa ventilatorom pa ako bude trebalo staviti ću i njega.
Što se tiče gradnje i ja sam koristio polikarbonatne ploče 10 mm koštale su cc oko 100 kn/m2 pa ti računaj. Bravarija je aluminijska bila je spremna za otpad prilagodio sam je svojim potrebama i iskoristio, kao i ostalo: pločice, nosači za police, police, svijetlo itd.
sve sam iskoristio od ostataka i otpada, ako se malo kužiš u te stvari da se dosta uštedjeti.
svena što čekaš, ručnik suncobran i kupaći pa na more Very Happy i usput do nas u Istru znaš da si dobrodošla. Very Happy .

lmacan1
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

[Vrh] Go down

Postaj by Miriam on ned svi 04, 2014 8:31 pm

Stvarno si to super napravi baš mi se sviđa unutrašnjosti kako si iskoristio sredinu.

Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684

[Vrh] Go down

Postaj by majcka on pon svi 05, 2014 12:15 am

Hm...kad porastem i ja ču imati ovakvoga.  Very Happy Very Happy Very Happy  Mislim staklenik. Pa ni kolekcije se ne bi branila. Ali sve če to još malo sačekati.

majcka
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 21

https://picasaweb.google.com/lh/myphotos, http://www.flickr.com/

[Vrh] Go down

Postaj by Usisavac on pon svi 05, 2014 9:10 pm

Jednog dana upustit ću se u gradnju. Odlično rješenje!

macane, sad lagano popunjavanje.... Wink

Usisavac
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 65

https://www.facebook.com/pages/Usisačs-plants/602637533138323?re

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 6:51 am

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 7 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7