Aloe - uzgoj i njega

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Aloe - uzgoj i njega

Postaj by Lana007 on čet ruj 04, 2008 12:26 pm

Zanima me dali su sve vrste aloe ljekovite i ako nisu, koje vrste jesu? confused

Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova: 149

[Vrh] Go down

Re: Aloe - uzgoj i njega

Postaj by Jasmina on čet ruj 04, 2008 12:59 pm

http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/11/savjet/131.aspx

Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova: 256

[Vrh] Go down

Postaj by Mihajlooo on čet ruj 04, 2008 1:44 pm

Aloe vera i Aloe arborescens su lekovite!

Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova: 288

[Vrh] Go down

Postaj by Mihajlooo on pon lis 20, 2008 10:31 am

Sada tek gledam stranicu koju je Jasmina postavila. PA tu su stavili samo 1-2 sliku aloje vere a izmedju ostalog su stavili i Aloa arborescens pa cak i Aloe aristata(posledja slika!!!).

Smile

Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova: 288

[Vrh] Go down

Postaj by svena on pon lis 20, 2008 5:23 pm

Mislim da one slike nemaju veze s ljekovitim aloama. Prije bih rekla da su fotkane najčešće aloe koje uzgajamo.
Koliko sam ja upoznata, 4 vrste aloa su vrijedne riječi "ljekovita". Najljekovitija je Aloe barbadensis koju još zovemo Aloa vera. Zatim slijedi Aloe arborescens. Ljekovite su još i Aloe ferox i A. chinensis, ali mi se čini da su te dvije najmanje zastupljene u našim uzgojnim posudama.

svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova: 1305

[Vrh] Go down

Postaj by Lana007 on pon pro 08, 2008 4:03 pm

Dobila sam jednu predivnu alou veru. Dali mi netko može napisati nešto o njezi i u kakvim uvjetima joj je najbolje, što zimi, što ljeti. Dali je zimi moram zalijevati? Na koji način mogu koristiti njen ljekoviti sok (npr. ako se posjećem i želim na ranu staviti njen sok, očito je da joj moram odsjeć komad "lista". Dali će ta rana od sjeckanja zarasti?)

Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

[Vrh] Go down

Postaj by sa-do on sri pro 10, 2008 12:45 pm

Lana ja sam svojoj kćerki dala tu istu aloju da maže lice sa njenim gelom ujutro i naveče jer imala je jako ružne akne i zaprepastila sam se kad sam vidjela kako se lice čisti već treći dan, ali sam pročitala da se smi samo stavljati 5 dana i znaš šta rezultati su fenomenalni. A za rane je isto jako dobra jer on u sebi ima antibakterijska svojstva. Ako ti bude zatrebalo pokušaj jer nećeš se pokajati.

sa-do
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova: 56

[Vrh] Go down

Postaj by Lana007 on čet pro 11, 2008 5:44 pm

sa-do je napisao/la:Lana ja sam svojoj kćerki dala tu istu aloju da maže lice sa njenim gelom ujutro i naveče jer imala je jako ružne akne i zaprepastila sam se kad sam vidjela kako se lice čisti već treći dan, ali sam pročitala da se smi samo stavljati 5 dana i znaš šta rezultati su fenomenalni. A za rane je isto jako dobra jer on u sebi ima antibakterijska svojstva. Ako ti bude zatrebalo pokušaj jer nećeš se pokajati.
Hvala na savjetu, sigurno ću je koristiti u kučnoj ljekarni iako će me srce zaboleti kad je budem sjekla Wink

Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

[Vrh] Go down

Postaj by sa-do on pet pro 12, 2008 12:37 pm

Nema šta da te boli srce njega ostavi da miruje. Very Happy ali vidjećeš kad kidaš listove sa strane kako se oni što su unutra mlad počnu razvijati, i ako ti ne treba cijeli list nemoj ga kidati već samo onliko koliko ti treba,

sa-do
Kaktusar
Kaktusar

[Vrh] Go down

Postaj by mekinje on pet pro 12, 2008 5:02 pm

@Lana007- ne treba ti biti žao, pogotovo ako ti pomogne njen sok. Znaš i sama da aloe puštaju mlade na sve strane pa si tako jednu od njih možeš ostaviti i gajiti za ljepotu, a drugu za upotrebu.
Npr. moja A.saponaria samo ove godine je pustila oko pet komada mladih i rastu takvom brzinom da su već velike zasebne biljke. Very Happy

mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova: 1527

[Vrh] Go down

Postaj by sa-do on sub pro 13, 2008 6:06 pm

Eto lana jesam li upravu. :Slušaj dobro ,a sad se fati posla, slušaj šta ti je mekinje predložila ,pa kad to sve obaviš pošalji nam svoju sliku da vidimo šta Aloja radi u korist ljepote. Lijep pozdrav.

sa-do
Kaktusar
Kaktusar

[Vrh] Go down

Postaj by Lana007 on ned pro 14, 2008 10:30 am

sa-do je napisao/la:Eto lana jesam li upravu. :Slušaj dobro ,a sad se fati posla, slušaj šta ti je mekinje predložila ,pa kad to sve obaviš pošalji nam svoju sliku da vidimo šta Aloja radi u korist ljepote. Lijep pozdrav.
Very Happy Sad idem u sječu, sva ću se premazati pa se možda tokom noči pretvorim u Claudiu Schiffer (poslat ću i fotku)
Sad jedno ozbiljno pitanje, dal aloa traži zaljevanje preko zime il da je pustim na suhom?

Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

[Vrh] Go down

Postaj by svena on ned pro 14, 2008 2:19 pm

Ja imam odraslu A. arborescens i uopće je preko zime ne zalijevam s tim da je držim na hladnom. Ako su biljčice male i ako stoje u toplijoj prostoriji svakako je dobro povremeno oskudno zalijati.

svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

[Vrh] Go down

Postaj by Lana007 on ned pro 14, 2008 9:49 pm

Još jedno pitanje. Traže li neku posebnu njegu ili ? Nemam sa njima iskustva.

Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

[Vrh] Go down

Postaj by svena on ned pro 14, 2008 11:10 pm

Nisam primjetila da traže nešto posebno osim da ih u proljeće ne smijem bez privikavanja staviti na sunce.

svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

[Vrh] Go down

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics